Az épületet barokk stílusban építették fel a 18. század végén, a 19. század elején. Az 1988-as és 1991-es évek között újították fel. A Benedek rendi apátság megszüntetése után a Szekszárdi Közalapítványi Uradalom tiszttartói házaként funkcionált.
A bonyhádi főtér keleti utcavonalán szabadon álló épület, amely a 19. század elején klasszicizáló késő barokk (copf) stílusban készült. T-alaprajzú emeletes ház, amelyet kontyolt nyeregtető fed. Jelenlegi formáját három, a 18. századból származó kisebb épület emelettel bővített összeépítésekor nyerte el.
Utcavonalon, saroktelken álló, L alaprajzú, földszintes, kontyolt nyeregtetős klasszicista épület eredetileg a Szeniczey családé volt, majd Neumann kékfestő birtokába jutott. Műhelye az udvari szárny végében működött.
A Kadarka utca és a Nefelejcs köz sarkán, egyik részén terméskő fallal kerített telken szabadon áll az 1820-as évek környékén klasszicizáló késő barokk (copf) stílusban felépített lakóház. Eredeti tulajdonosa Kristofek Ferenc városi főbíró volt. Egyik fia nemzetközi borkereskedéssel szerzett hírnevet a szekszárdi bikavérnek. Másik fia hegedűművészként kápráztatta el játékával Liszt Ferencet.
Bonyhád belső történelmi magját a városban és külső részein álló kéttucatnyi műemléképület körébe tartozó több lakóház is gazdagítja. Ezek a Perczel Mór utca centrum felőli szakaszán, a páros oldalon láthatóak. A három ház részben eltérő stílus és ezt meghatározó, gyorsan fejlődő korszellem megjelenítője.
a környezet tudatos építési munka eredményeként létrehozott, illetve elhatárolt épített (mesterséges) része, amely elsődlegesen az egyéni és közösségi lét feltételeinek megteremtését szolgálja; valamint az embert körülvevő környezet fenntar