A Pörbölyi Népdalkör és Citerazenekar elődje a hagyományőrző együttes dalos kedvű asszonyaiból szerveződött 1982-ben. Első komoly megmérettetésükre 1987-ben Dombóváron került sor, ahol a zsűri kiváló minősítéssel jutalmazta a kórust. A dalcsokrok összeállításában már a kezdeti időktől segített Bogár István, a jeles Sárköz-kutató. Az első siker után rendszeres részvevőivé váltak a kétévente megrendezésre kerülő országos minősítőknek, de számos más rendezvényen is szerepelnek a mai napig.
Alsónyék múltjáról és régmúltjáról ad hiteles betekintést a gyűjtemény. A település életét bemutató helytörténeti kiállítás a helyi értékeket gyűjtötte össze és tette láthatóvá a nagyközönség számára.
A Tájház új kiállítási tere a Lengyeli Kultúra anyagából tevődik össze.
1922-ben parasztcsaládban született Decsen. Élete nagy részét Őcsényben élte le. Mint a hozzá hasonló sárközi lányokra ez jellemző volt, kiskorában már próbálgatta a szövést, amire édesanyja tanította.
Mint a kortárs lányok, ő is szőtt, tevékeny dolgozója lett a Sárközi Népművészeti Háziipari Szövetkezetnek. Ismertté mégis az éneklése tette, amely természetes részévé vált az életének a hétköznapokon és az ünnepeken is.
Bogyiszlónak gazdag és igen jellegzetes népzenei hagyományai vannak. Rendszeresen volt, és részben még mindig népzenekutatók kedvelt gyűjtési területe. Stílusával hidat képez a keleti Tolna megye és a túlféli Kalocsa népzenei nyelvjárásai között.
a kulturális örökség szellemi és tárgyi javai, különösen az irodalom, a tudomány, a népművészet és népi kézművesség, néprajz, filmművészet, iparművészet, képzőművészet, táncművészet és zeneművészet; továbbá a védett ingatlan értékei, különö