1944-ben felújították, falképeit restaurálták. Tornyának háborús sérülését csak 1973-ban javították. Egyhajós templom, tornya a főbejárati homlokzatára épült. Kapuja oszlopos, párkánnyal lezárt kőkeretből nyílik, a párkányon vázadísszel, és itt olvasható az 1760-as évszám is. Szentélye keskenyebb, mint a hajója. A bejárat felőli oldalon falazott orgonakarzat található. Berendezése jellemzően 18. század második feléből való eredetre vall. Az épület előtt kőkereszt áll, rajta aranyozott korpusszal, felállításának éve 1890.
A Fekete Madonna: Hosszú évekig hánykolódó képről restaurálás közben derült ki, hogy egy 1732-ben készült festmény, rajta Fekete Madonna, karján a gyermek Jézussal. Érdekessége, hogy ikonszerű alkotás, de vászonra festették olajfestékkel. Eredetileg rátétes aranyozott korona volt mindkét alak fején, ma már csak a Madonnán látható. Az 1938-ban kiadott Simontornya krónikájában dr. Kiss István írta: „az 1782-i canonica visita szerint nyolc mellékoltár volt. A jelenlegi haton kívül volt még Nepomuki Szent János és Szerecsen Szűz Mária oltára”. Feltehetőleg ez utóbbi oltárnak volt az oltárképe a mi Fekete Madonnánk. Idős emberek szüleik visszaemlékezése alapján elmondták, hogy a templomba belépve két oldalon is volt egy-egy oltár, ahol most jobbra Mária és Bernadett szobra, balra a kórusfeljáró található. Jelenleg a restaurált Fekete Madonna-kép a római katolikus templom sekrestyéjének falán kapott állandó helyet.Tolna Vármegyei Értéktár Bizottság
7100 Szekszárd, Szent István tér 11-13.
A Tolna Vármegyei Értéktár honlapja az Agrárminisztérium pályázati forrásából, a Hungarikum Bizottság támogatásával jött létre.