Zenei tehetséggel megáldott és zenélésre született tagjait - Barta Zalánt, Szabó Dávidot, Debreceni Istvánt, Vén Attilát, Szabó Józsefet - rokoni szálak fűzik egymáshoz. Két generáció is játszik együtt, akik a népzene világából érkeztek és kovácsolódtak össze. A szekszárdi Bartina néptáncegyüttest éveken át kísérték különböző felállásban. A zenekar repertoárjának alapötlete Barta Zalán gondolataiban fogant meg először, aki régi dalok, magyar nóták és sanzonok hallgatásakor fogalmazta meg, hogy ez a zenei anyag lassan feledésbe merül, így védendő értékké vált. A zenekar ennek felelevenítésén dolgozik.
A repertoárban megtalálhatóak a hagyományos folklór szerzemények, de a banda különlegessége, amikor ismert slágereket játszanak sajátos hangszerelésükben. Elkészítettek több előre összeállított csokrot, műsort, melyekkel minden korosztályhoz elérhet a zenéjük. Koncertjeik repertoárjában több műfaj ismert dallama csendül fel. Zenéjükkel egy új műfaj és stílus születésének tanúi lehetünk.
A megpendített többféle tambura húrjain ízelítőt hallhatunk a 20. századi régi kávéházak, kuplék zenei világából és hangulatából. A mai kor számára is aktuális, szívhez szóló dalok szövegében megzenésített verseket, nótákat, szerb zenét, foxokat, csárdást, keringőt, tangót, katonadalokat és népzenét is megtalálhatunk
Tolna Vármegyei Értéktár Bizottság
7100 Szekszárd, Szent István tér 11-13.
A Tolna Vármegyei Értéktár honlapja az Agrárminisztérium pályázati forrásából, a Hungarikum Bizottság támogatásával jött létre.